Різдвяна зустріч розмовно-інтеграційного клубу “РІКА”
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414472508_335696342567750_2633966603740220423_n.jpg)
Різдвяна зустріч розмовно-інтеграційного клубу “РІКА” в КРАСНОКУТСЬКИЙ ЛІЦЕЙ #1 була особливою. Затишною та про своє. Традиції, обряди, вірування, пісні, різдвяні герої. Магія й таїнство українського Різдва – те, що дуже важливо знати й плекати у суспільстві, родині, собі. ![✨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1.5/16/2728.png)
![❄️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb5/1.5/16/2744.png)
![✨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1.5/16/2728.png)
![❄️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb5/1.5/16/2744.png)
Розкрити тему українських різдвяних свят повніше, інтерактивніше, магічніше та наочніше нам допомогли митці краснокутського фолькгурту ЯРИ. ![🌼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf4/1.5/16/1f33c.png)
![🌼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf4/1.5/16/1f33c.png)
Микола Пазич розповів про історію українських різдвяних свят, коляду, щедрівки, традиції підготовки та святкування, міфи та повір’я, автентику та сучасність Різдва. ![🧑🏻🎄](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t30/1.5/16/1f9d1_1f3fb_200d_1f384.png)
![🧑🏻🎄](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t30/1.5/16/1f9d1_1f3fb_200d_1f384.png)
Разом з Іриною та Миколою Бережними були виконані наживо слобідські щедрівки та колядки, котрі зачарували усіх з перших слів. А головне – продемонстрували обряд водіння кози! З побажаннями усього найкращого та благополуччя кожному. ![🌿](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1.5/16/1f33f.png)
![🌿](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1.5/16/1f33f.png)
З модераторкою клубу, філологинею Оленою Яковенко, дізналися більше про традиційні різдвяні страви, оздоблення, звичаї, а також елементи різдвяного ворожіння. ![🌛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1.5/16/1f31b.png)
![🌛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1.5/16/1f31b.png)
І яке ж Різдво без подарунків? Особливо, зроблених з щирою душею та на своїх теренах. Для усіх учасників зустрічі це стала традиційна українська випічка – справжні панянки від майстрині Любові Попової з с. Козіївка. ![😋](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t59/1.5/16/1f60b.png)
![😋](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t59/1.5/16/1f60b.png)
Миті особливого єднання. Такою нам запам’ятається остання зустріч клубу в 2023 році. Готуємо багато цікавого в наступному. З вірою у краще та у Перемогу! З вірою у відродження та популяризацію свого рідного. ![💙](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f499.png)
![💛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1.5/16/1f49b.png)
![💙](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f499.png)
![💛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1.5/16/1f49b.png)
Розмовно-інтеграційний клуб “РІКА” в Краснокутську проводиться ГО Десяте Квітня у партнерстві з Green Art Tour – Громадська організація за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні. ![🌐](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3/1.5/16/1f310.png)
![🌐](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3/1.5/16/1f310.png)
#ріка_краснокутськ
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414450023_335694995901218_1686810159059599122_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414451164_335694685901249_7824481779219356697_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414455297_335696175901100_3039100729102791172_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414455467_335695729234478_4478047449580682634_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414460329_335694809234570_6181374186832623536_n-250x300.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414468894_335695515901166_7236966970156985426_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414469139_335694942567890_4596516537289770711_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414470997_335695422567842_3091782416824575307_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414472488_335695555901162_7445977354068207803_n-225x300.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414472508_335696342567750_2633966603740220423_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414480899_335696059234445_7170942171639102258_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414481190_335694745901243_1493742537340574684_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414482138_335695109234540_4068732863055886088_n-300x225.jpg)
![](https://osvita-krk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/414552395_335695829234468_8614021874116592603_n-300x225.jpg)